• Početak
  • Такмичење
  • Архива МТМО

Архива МТМО

1. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 1-9.10.1971.
Дисциплина: Кларинет / Виолина / Гудачки квартет

КЛАРИНЕТ: I награда - James Campbell, Канада; II награда - Ante Grgin, Југославија; III награда - Vasiliy Zevlakov, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Сонате бревис за кларинет и клавир Zlatana Vaude,
додељена је - Michael Letier, Француска

ВИОЛИНА: I награда - Gotfried Schneider, СР Немачка; II награда - Jovan Kolundžija, Југославија; III награда - Carlo Chiarappa, Италија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Словенске сонате Josipa Slavenskog,
додељена је - Jovan Kolundžija, Југославија

ГУДАЧКИ КВАРТЕТ: I награда - Moscow Conservatory Quartet, СССР; II награда - Talih Quartet, СССР; III награда - International Quartet, СР Немачка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Квартета у а-молу Mihajla Vukdragovića, 
додељена је - Moscow Conservatory Quartet, СССР

Gotfried Schneider, ДР Немачка, виолина, I награда
Carlo Chiarappa, Италија, виолина, III награда
Vasiliy Zevlakov, СССР, кларинет, III награда
James Campbell, Канада, кларинет, I награда
Moscow Conservatory Quartet, СССР, гудачки квартети, I награда



2. Међународно такмичење Музичке омладине

Београд, 30.8-7.10.1972.
Дисциплина: Клавирски трио / Клавир 

КЛАВИРСКИ ТРИО: I награда - Mosconcert Trio, СССР; II награда - Ravel Trio, Француска; III награда - Trio Warszawa, Пољска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Mosconcert Trio, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Трио Посавје 1941 Danila Švara,
додељена је - Mosconcert Trio, СССР

КЛАВИР: I награда - Elena Kuznetsova, СССР; II награда - Boris Petrov, СССР; III награда - Alexandar Malkus, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Сонате леста Dušana Radića,
додељена је - Gabriela Torma, Мађарска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Philip Martin, Велика Британија
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење Прелудијума и фуге Ј. С. Баха,
добила је - Elena Kuznetsova, СССР

Elena Kuznetsova, СССР, клавир, I награда
Alexandаr Malkus, СССР, клавир, III награда
Ravel Trio, Француска, клавирски трио, II награда



3. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 30.9-8.10.1973.
Дисциплина: Дуо виолина -  клавир / Соло певање 

ДУО ВИОЛИНА - КЛАВИР: I награда - Agnessa Miteva - Philip Pavlov, Бугарска; II награда - Haroutine Bedelian - Gerald Robins, Велика Британија; III награда - Sreten Krstić - Nada Kecman-Bogosavljević, Југославија
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење дела 20. века,
добио је - Ildiko Ban - Katalin Varadi, Мађарска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Ildiko Ban - Katalin Varadi, Мађарска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Сонате за виолину и клавир Vasilija Mokranjca,
додељена је - Sreten Krstić - Nada Kecman-Bogosavljević, Југославија

СОЛО ПЕВАЊЕ (МУШКИ ГЛАСОВИ): I награда - Ivan Konsulov, Бугарска; II награда - David Cusick, Велика Британија; III награда - Sergey Leiferkus, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Sergey Leiferkus, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Mesec v izbi" Antona Lajovica,
додељена је - David Cusick, Velika Britanija
Награду Студентског културног центра,
добио је - Ivan Konsulov, Бугарска

СОЛО ПЕВАЊЕ (ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ): I награда - Jolanta Omilianowicz, Пољска; II награда - Dora Stanilova, Бугарска; III награда - Sofia Yalisheva, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Sofia Yalisheva, СССР

Agnessa Miteva - Philip Pavlov, Бугарска, дуо виолина - клавир I награда
David Cusick, Велика Британија, соло певање, II награда
Sofia Yalisheva, СССР, соло певање, III награда
Jolanta Omilianowicz, Пољска, соло певање, I награда
Ivan Konsulov, Бугарска, соло певање, I награда



4. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 28.9-7.10.1974.
Дисциплина: Гитара / Флаута / Дувачки квинтети

ГИТАРА: I награда - Dušan Bogdanović, Југославија; II награда - Jerzy Nalepka, Пољска; III награда - Arnaud Dumond, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Мутација" Tome Porševa,
додељена је - Pascal Bolbach, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Dušan Bogdanović, Југославија

ФЛАУТА: I награда - Irena Grafenauer, Југославија; II награда - Toke Lund Christiansen, Данска; III награда - Georgi Spassov, Бугарска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Експанзија за флауту соло", 
додељена је - Irena Grafenauer, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Irena Grafenauer, Југославија

ДУВАЧКИ КВИНТЕТ: I награда - Paul Taffanel Wind Quintet, Француска; II награда - Wind Quintet, СР Немачка; III награда - Wind Quintet Jeunesses Musicales, Мађарска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Aubade" Mila Kipre, 
додељена је - Paul Taffanel Wind Quintet, Француска
Награду Студентског културног центра,
добио је - Paul Taffanel Wind Quintet, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Paul Taffanel Wind Quintet, Француска

Dušan Bogdanović, Југославија, гитара, I награда
Jerzy Nalepka, Пољска, гитара, II награда
Arnaud Dumond, Француска, гитара, III награда
Irena Grafenauer, Југославија, флаута, I награда
Toke Lund Christiansen, Данска, флаута, II награда
Georgi Spassov, Бугарска, флаута, III награда
Paul Taffanel Wind Quintet, Француска, дувачки квинтети, I награда
Wind Quintet, СР Немачка, дувачки квинтети, II награда
Wind Quintet Jeunesses Musicales, Мађарска, дувачки квинтети, III награда



5. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 30.9-7.10.1975.
Дисциплина: Виолончело / Гудачки квартети

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Mineo Hayashi, Јапан; II награда - Sviatoslav Zagurski, СССР; III награда - Guye Francois, Швајцарска
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење Прелида из VI свите Ј. С. Баха,
добио је - Sviatoslav Zagurski, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Балада" Маријана Лоповшека,
додељена је - Sviatoslav Zagurski, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике,
добио је - Sviatoslav Zagurski, СССР

ГУДАЧКИ КВАРТЕТ: I награда - Academica, Румунија; II награда - Polski, Пољска; III награда - није додељена
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење дела савременог аутора,
добио је - Academica, Румунија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Контраст" Stanka Horvata,
додељена је - Polski, Пољска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Polski, Пољска

Mineo Hayashi, Јапан, виолончело, I награда
Quartet Academica, Румунија, гудачки квартети, I награда



6. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20-27.10.1976.
Дисциплина: Виолина / Клавирски трио

ВИОЛИНА: I награда - Kim Seung Ho, Република Кореја; II награда - Sreten Krstić, Југославија; III награда - Terje Tonnesen, Норвешка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење "Славенске сонате" Josipa Slavenskog, додељена је:,
додељена је - Sreten Krstić, Југославија

КЛАВИРСКИ ТРИО: I награда - New Prague Trio, Чехословачка; II награда - Belaros Trio, СР Немачка; III награда - Radu-Florea-Oprean, Румунија
Награду Студентског културног центра,
добио је - New Prague Trio, Чехословачка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење композиције "Pas de Trois" Dejana Despića,
додељена је - New Prague Trio, Чехословачка
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - New Prague Trio, Чехословачка

Kim Seung Ho, Република Кореја, виолина, I награда
Sreten Krstić, Југославија, виолина, II награда
Terje Tonnesen, Норвешка, виолина, III награда
New Prague Trio, Чехословачка, клавирски трио, I награда
Belaros Trio, СР Немачка, клавирски трио, II награда
Trio Radu - Florea - Oprean, Румунија, клавирски трио, III награда



7. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 28.9-7.10.1977.
Дисциплина: Клавир / Клавирски дуо

КЛАВИР: I награда - Phillipe Bianconi, Француска; II награда - Janusz Polanski, Пољска; III награда - није додељена
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење дела Ј. С. Баха,
добио је - Janusz Polanski, Пољска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење задатих дела југословенских композитора,
додељена је - Rita Sin, Мађарска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Phillipe Bianconi, Француска
Специјалну похвалу за најбоље извођење B.Bartoka,
додељена је Rita SIn, Мађарска

КЛАВИРСКИ ТРИО: I награда - Duo Camillo e Umberto Bertetti, Француска; II награда - Duo Angela Schouten - Henk Ekkel, Пољска; III награда - Duo Valfrido Ferrari - Giovana Valente, Италија
Награду Студентског културног центра за најбоље извођење дела В. Ф. Баха,
добио је - Duo Angela Schouten - Henk Ekkel, Холандија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење задатих дела југословенских композитора, 
додељена је - Duo Angela Schouten - Henk Ekkel, Холандија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Duo Camillo e Umberto Bertetti, Италија
Специјалну похвалу за најбоље извођење B.Bartoka,
додељена је Duo Bartok, Мађарска

Philippe Bianconi, Француска, клавир, I награда
Janusz Polanski, Пољска, клавир, II награда
Duo Camillo e Umberto Bertetti, Италија, клавирски дуо, I награда
Duo Angela Schouten - Henk Ekkel, Холандија, клавирски дуо, II награда
Duo Valfrido Ferrari - Giovanna Valente, Италија, клавирски дуо, III награда

 

8. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 30.9-7.10.1978.
Дисциплина: Виолончело / Гудачки квартет

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Ina Joost, СР Немачка; II награда - није додељена; III награда - Stephan Haack, СР Немачка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Heksagona" Srđana Hofmana, 
додељена је - Ina Joost, СР Немачка
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Stephan Haack, СР Немачка

ГУДАЧКИ КВАРТЕТ: I награда - није додељена; II награда - String Quartet, Мађарска; III награда - Locrian String Quartet, Велика Британија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење гудачког квартета Ivana Kovača,
додељена је - String Quartet, Мађарска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - String Quartet, Мађарска

Ina Joost, СР Немачка, виолончело, I награда
Stephan Haack, СР Немачка, виолончело, III награда
String Quartet, Мађарска, гудачки квартети, II награда
Locrian String Quartet, Велика Британија, гудачки квартети, III награда




9. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 28.9-6.10.1979.
Дисциплина: Композиција

КОМПОЗИЦИЈА (концерт за виолину и оркестар): GRAND PRIX - Michael Travlos, Грчка; I награда - Jean-Claude Wolff, Француска; II награда - Lidia Zielinska, Пољска; III награда - Ingeborg Bugarinović, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Michael Travlos, Грчка

 

10. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21.9-1.10.1980.
Дисциплина: Виолина / Камерни ансамбли са клавиром

ВИОЛИНА: I награда - Alexis Galperine, Француска; II награда - Nenad Daleore, Југославија; III награда - Roland Daugareil, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Četri impresije za violinu i klavir" M. Milojevića, 
додељена је - Svetlana Orlova, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Alexis Galperine, Француска

КАМЕРНИ АНСАМБЛИ СА КЛАВИРОМ: I награда - није додељена; II награда - није додељена; III награда - Romanul Chamber Players, САД
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Klavirski trio (Figurazioni Innocenti)" Slobodana Atanackovića, 
додељена је - Trio Muzičke Akademije - Zagreb, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Romanul Chamber Players, САД

Alexis Galperine, Француска, виолина, I награда
Nenad Daleore, Југославија, виолина, II награда
Roland Daugareil, Француска, виолина, III награда
Romanul Chamber Players, САД, камерни ансамбли са клавиром, III награда



11. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21.9-1.10.1981.
Дисциплина: Обоа / Камерни ансамбли

ОБОА: I награда - Helen Jahren, Шведска; II награда - David Walter, Француска; III награда - Louise Pellerin, Канада
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Sonatina" R. Petrovića, 
додељена је - David Walter, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Helen Jahren, Шведска

КАМЕРНИ АНСАМБЛИ: I награда - Trio D'ance di Torino, Италија; II награда - Copenhagen Woodwind Quintet, Данска; III награда - Academia Woodwind Quintet, Пољска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Male svite" B. Papandopula,
додељена је - Copenhagen Woodwind Quintet, Данска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Gumpis trija" B. Bjelinski, 
додељена је - Trio D'ance di Torino, Италија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Trio D'ance di Torino, Италија

Helen Jahren, Шведска, обоа, I награда
David Walter, Француска, обоа, II награда
Louise Pellerin, Канада, обоа, III награда
Trio D'Ance Di Torino, Италија, камерни ансамбли, I награда
Copenhagen Woodwind Quintet, Данска, камерни ансамбли, II награда



12. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.9-1.10.1982.
Дисциплина: Виола / Гудачки оркестри

ВИОЛА: I награда - није додељена; II награда - Louis Fima, Француска; III награда - Jean-Baptiste Brunier, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Monolog za violu solo" Dejana Despića,
додељена је - Jean-Baptiste Brunier, Француска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Paul Coletti, Велика Британија

ГУДАЧКИ ОРКЕСТРИ: I награда - Guildhall String Ensemble, Велика Британија; II награда - Budapest Strings, Мађарска; III награда - Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Perpetuum mobile" Stanka Horvata,
додељена је - Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Guildhall String Ensemble, Велика Британија

Louis Fima, Француска, виола, II награда
Jean-Baptiste Brunier, Француска, виола, III награда
Guildhall String Ensemble, Велика Британија, гудачки оркестри, I награда
Budapest Strings, Мађарска, гудачки оркестри, II награда
Warszawska Orkiestra Kameralna Jeunesses Musicales, Пољска, гудачки оркестри, III награда



13. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.9-2.10.1983.
Дисциплина: Клавир

КЛАВИР: I награда - Natalia Trull, СССР; II награда - Nino Katemadze, СССР; III награда - Yves Henry, Француска
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Odjeci" Vasilija Mokranjca,
додељена је - Rita Kinka, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Yves Henry, Француска

Natalia Trull, USSR, piano, I prize
Nino Katemadze, USSR, piano, II prize
Yves Henry, France, piano, III prize



14. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.9.1984.
Дисциплина: Виолончело

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Kiril Rodin, СССР; II награда - Mihail Lezdkan, СССР; III награда - Kerstin Feltz, ДР Немачка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Prekinute melodije za čelo solo" Ivana Jeftića,
додељена је - Mihail Lezdkan, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Kiril Rodin, СССР

Kiril Rodin, СССР, виолончело, I награда
Mihail Lezdkan, СССР, виолончело, II награда
Kerstin Feltz, ДР Немачка, виолончело, III награда



15. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.9-1.10.1985.
Дисциплина: Гитара / Композиција

ГИТАРА: I награда - Goran Listeš, Југославија; II награда - Joaquin Clerch Diaz, Куба; III награда - Srđan Tošić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење дела "Mala svita" Rafeta Rudija,
додељена је - Phillippe Loli, Монако
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Srđan Tošić, Југославија

КОМПОЗИЦИЈА:
КОМПОЗИЦИЈА ЗА ГУДАЧКИ ОРКЕСТАР: GRAND PRIX (EBU награда) - Ivo Josipović, Југославија; I награда - Ivo Josipović, Југославија; II награда - Alvaro Carlevalo, Уругвај; III награда - Berislav Šipuš, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Ivo Josipović, Југославија

КОМПОЗИЦИЈА ЗА ХОР: GRAND PRIX (EBU награда) - Georgi Arnaudov, Бугарска; I награда - Berislav Šipuš, Југославија; II награда - Georgi Arnaudov, Бугарска; III награда - Dorota Dywanska, Пољска
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Georgi Arnaudov, Бугарска

Goran Listeš, Југославија, гитара, I награда
Joaquin Clerk Diaz, Куба, гитара, II награда
Srđan Tošić, Југославија, гитара, III награда
Ivo Josipović, Југославија, композиција за гудачки оркестар, GRAND PRIX (EBU prize) / I награда
Alvaro Carlevalo, Уругвај, композиција за гудачки оркестар, II награда
Berislav Šipuš, Југославија, композиција за гудачки оркестар - III награда, композиција за хор - I награда
Georgi Arnaudov, Бугарска, композиција за хор GRAND PRIX (EBU proze), II награда
Dorota Dywanska, Пољска, композиција за хор, III награда



16. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 16-27.9.1986.
Дисциплина: Виолина / Гудачки оркестри

ВИОЛИНА: I награда - Аna Rabinova, СССР; II награда - није додељена; III награда - Carola Nasdala, ДР Немачка
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Sonatine za violinu solo Jani Goloba,
додељена је - Ana Rabinova, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Albrecht Breuninger, СР Немачка

ГУДАЧКИ ОРКЕСТРИ: I награда - Kreisler String Orchestra, Велика Британија; II награда - L'orchestre de Chambre de l'Academie Sibelius, Финска; III награда - Concerto, Румунија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење Sonatine za violinu solo Jani Goloba,
додељена је - Kreisler String Orchestra, Велика Британија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Kreisler String Orchestra, Велика Британија

Ana Rabinova, СССР, виолина, I награда
Carola Nasdala, ДР Немачка, виолина, III награда
Kreisler String Orchestra, Велика Британија, гудачки оркестри, I награда
L'Orchestre de Chambre de l'Academie Sibelius, Финска, гудачки оркестри, II награда



17. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.9-1.10.1987.
Дисциплина: Кларинет / Дувачки квинтети

КЛАРИНЕТ: I награда - Juan Enric Lluna, Шпанија; II награда - Nicholas Cox, Велика Британија; III награда - Ayako Oshima, Јапан
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела 'Svita za solo klarinet'' Miroslava Štatkića,
додељена је - Nicholas Cox, Велика Британија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Ayako Oshima, Јапан

ДУВАЧКИ КВИНТЕТИ: I награда - Ma'alot Quintet, СР Немачка; II награда - Arcis Quintet, СР Немачка; III награда - Berliner Blaserquintet, СР Немачка / Duhovoj Kvintet Artistov Akademičeskogo Simfoničeskogo Orkestra Moskovskoj Filharmonii, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Team'' Pavela Mihelčiča,
додељена је - Ma'alot Quintet, СР Немачка
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Arcis Quintet, СР Немачка

Juan Enric Lluna, Шпанија, кларинет, I награда
Nicholas Cox, Велика Британија, кларинет, II награда
Ayako Oshima, Јапан, кларинет, III награда
Ma'alot Quintet, СР Немачка, дувачки квинтети, I награда
Arcis Quintet, СР Немачка, дувачки квинтети, II награда
Berliner Blaserquintet, СР Немачка, дувачки квинтети, III награда



18. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.9.1988.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Igor Jan, СССР; II награда - Sergey Zadvorni, СССР; III награда - Alexander Benj, СССР 

ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Natalia Yutesh, СССР; II награда - Liliana Nichiteanu, Румунија; III награда - није додељена

Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Team'' Pavela Mihelčiča,
додељена је - Natalia Yutesh, СССР / Igor Jan, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Liliana Nichiteanu, Румунија / Igor Jan, СССР
Специјалну награду Музичке омладине Југославије најбоље пласираном југословенском учеснику,
добила је - Lidija Horvat, Југославија
Специјална награда Концертне дирекције Загреб за најбоље пласираног југословенског такмичара,
додељена је - Lidija Horvat, Југославија
Специјална награда Biserke Cvejić,
додељена је - Liliana Nichiteanu, Румунија

Igor Jan, СССР, соло певање, I награда
Sergey Zadvorni, СССР, соло певање, II награда
Alexander Benj, СССР, соло певање, III награда
Natalia Yutesh, СССР, соло певање, I награда
Liliana Nichiteanu, Румунија, соло певање, II награда



19. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20.3-1.4.1989.
Дисциплина: Клавир / Клавирски дуо

КЛАВИР: I награда - Carole Carniel, Француска; II награда - Brenno Ambrosini, Италија; III награда - Indrek Laul, СССР
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Vladimir Stojnić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Contradanza'' B. Papandopula,
додељена је - Read Gainsford, Нови Зеланд
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Brenno Ambrosini, Италија

КЛАВИРСКИ ДУО: I награда - Sovjetski duo Demyanchuk-Arnautova, СССР; II награда - Piano duo Hans Peter and Volker Stenzl, ДР Немачка; III награда - Sovjetski duo Železnov-Železnova, СССР
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Sonata za dva klavira'' Vladana Radovanovića,
додељена је - Sovjetski duo Železnov-Železnova, СССР
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Klavier duo Grau-Schumacher, ДР Немачка

Carole Carniel, Француска, клавир, I награда
Brenno Ambrosini, Италија, клавир, II награда
Indrek Laul, СССР, клавир, III награда
Duo Demjančuk - Arnautova, СССР, клавирски дуо, I награда
Duo Hans Peter and Volker Stenzl, СР Немачка, клавирски дуо, II награда
Duo Zeleznov - Zeleznova, СССР, клавирски дуо, III награда



20. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.1990.
Дисциплина: Виолончело / Композиција

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Natalia Khoma, СССР; II награда - Xavier Phillips, Француска; III награда - Alexei Massarsky, СССР / Jens Peter Maintz, СР Немачка
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Imre Kalman, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Tri intermeca'' Daneta Škerla,
додељена је - Agnese Martinsone, СССР
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста,
добио је - Bernfried Prove, СР Немачка
Специјална награда Комисије европских заједница за најмлађег учесника финала,
припала је такмичару из Француске - Xavier Phillips
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Xavier Phillips, Француска

КОМПОЗИЦИЈА
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Miloš Zatkalik, Југославија
GRAND PRIX који додељује Фондација "Кивелије-Николи" МФМО,
припала је - Bernfried Prove, СР Немачка
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Miloš Zatkalik, Југославија

Natalia Khoma, СССР, виолончело, I награда
Xavier Phillips, Француска, виолончело, II награда
Alexei Massarsky, СССР, виолончело, III награда
Jens Peter Maintz, СР Немачка, виолончело, III награда
Bernfried Prove, СР Немачка, композиција, GRAND PRIX (Cuvelier-Nicoly Foundation), Специјална награда комисије европских заједница
Miloš Zatkalik, Југославија, композиција, Специјална награда МОЈ, Награда публике (Златна харфа)



21. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-31.3.1991.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - није додељена; II награда - Roberto Cani, Италија; III награда - Candida Thompson, Велика Британија
Специјалну награду Музичке омладине Југославије као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добио је - Vladimir Marković, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''Three contrasts'' Ive Petriča,
додељена је - Roberto Cani, Италија
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста, 
добио је - Jae-Hong Yim, Република Кореја
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добио је - Ara Malikian, Либан

Roberto Cani, Италија, виолина, II награда
Candida Thompson, Велика Британија, виолина, III награда



22. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-4.4.1992.
Дисциплина: Флаута

ФЛАУТА: I награда - није додељена; II награда - Isabelle Schnoller, Швајцарска; III награда - Claude Regimbald, Канада
Специјалну награду, концерт уз пратњу Нишког Симфонијског оркестра, као најуспешнији југословенски учесник такмичења,
добила је - Milica Ostojić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за најбоље извођење југословенског дела ''For Irena'' Ivane Stefanović,
додељена је - Claude Regimbald, Канада
Специјалну награду комисије европских заједница, као најмлађи финалиста, 
добила је - Milica Ostojić, Југославија
"Златну харфу", традиционалну награду листа "Политика" на основу гласова публике, 
добила је - Kremena Acheva, Бугарска

Isabelle Schnoller, Швајцарска, флаута, II награда
Claude Regimbald, Канада, флаута, III награда



23. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-2.4.1993.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ: I награда - Milena Kitić, Југославија; II награда - Dunja Simić, Југославија; III награда - Natacha Valladeres Yepes, Венецуела
Савез организације композитора Југославије, две награде - за женски и мушки глас - такмичарима који су најуспешније извели обавезне соло песме југословенских аутора
доделио је - Jasmina Trumbetaš, Југославија / Saša Kovačić, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије за посебно успешно извођење обавезне соло песме,
додељена је - Natacha Valladeres Yepes, Венецуела
Специјалну награду госпође Бисерке Цвејић, 
добила је - Milena Kitić, Југославија
Специјалну награду Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничку слику аутора Срђана Марковића Ђилета, најмлађем финалисти Такмичења 
додељена је - Dunja Simić, Југославија

Milena Kitić, Југославија, соло певање, I награда
Dunja Simić, Југославија, соло певање, II награда
Natacha Valladeres Yepes, Венецуела, соло певање, III награда



24. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-2.4.1994.
Дисциплина: Клавир / Клавирски трио

КЛАВИР: I награда - није додељена; II награда - Anna Shibayeva, Русија; III награда - Maja Rajković Šljivančanin, Југославија
Специјална награда Савеза организације композитора Југославије,
додељена је - Jelena Shonova, Русија

КЛАВИРСКИ ТРИО: I награда - Amber Trio, Израел; II награда - L'Trio, Русија; III награда - није додељена

Anna Shibayeva, Русија, клавир, II награда
Maja Rajković Šljivančanin, Југославија, клавир, II награда
Amber Trio, Израел, клавирски трио, I награда
L's Trio, Русија, клавирски трио, II награда



25. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.1995.
Дисциплина: Виолончело

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Martin Lohr, Немачка; II награда - Raphael Chretien, Француска; III награда - Riccardo Agosti, Италија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције југословенског аутора
добио је - Martin Lohr, Немачка
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Raphael Chretien, Француска
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, графика - рад академског графичара Миленка Жарковића, најуспешнијем југословенском такмичару 
додељена је - Viktor Uzur, Југославија

Martin Lohr, Немачка, виолончело, I награда
Raphael Cretien, Француска, виолончело, II награда
Riccardo Agosti, Италија, виолончело, III награда



26. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 26.3-6.4.1996.
Дисциплина: Виолина / Гудачки оркестри

ВИОЛИНА: I награда - Dejana Goločevac, Југославија; II награда - Biljana Kitanović, Југославија; III награда - Marija Špengler, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Sonata for solo violin'' Dejana Despića
добила је - Biljana Kitanović, Југославија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Biljana Kitanović, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, графика - рад академског графичара Миленка Жарковића, најуспешнијем југословенском такмичару 
додељена је - Dejana Goločevac, Југославија

ГУДАЧКИ ОРКЕСТРИ: I награда - St. George Strings, Југославија; II награда - The Voronezh Youth String Orchestra, Русија; III награда - није додељена
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Elegy'' Milana Mihajlovića
добили су - The Voronezh Youth String Orchestra, Русија

Dejana Goločevac, Југославија, виолина, I награда
Biljana Kitanović, Југославија, виолина, II награда
Marija Špengler, Југославија, виолина, III награда
St. George Strings, Југославија, гудачки оркестри, I награда
The Voronezh Youth String Orchestra, Русија, гудачки оркестри, II награда



27. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 24.3-2.4.1997.
Дисциплина: Кларинет

КЛАРИНЕТ: I награда - Mate Bekavac, Словенија; II награда - Ognjen Popović, Југославија; III награда - Veljko Klenkovski, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''The Song'' Vasilija Mokranjca
добила је - Karel Dohnal, Република Чешка
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Ognjen Popović, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, најуспешнијем југословенском такмичару 
додељена је - Ognjen Popović, Југославија

Mate Bekavac, Словенија, кларинет, I награда
Ognjen Popović, Југославија, кларинет, II награда
Veljko Klenkovski, Југославија, кларинет, III награда



28. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 25.3-4.4.1998.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Vladimir Andrić, Југославија; II награда - Mikhaiylo Nagornyiy, Украјина; III награда - Saša Štulić, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Elegy'' Stevana Hristića
добио је - Jang You Sang, Република Кореја
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Vladimir Andrić, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничка слика - рад ''Виолиниста'' аутора Драгана Мијач-Брилета, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Vladimir Andrić, Југославија

ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Oana Andra Ulieriu, Румунија; II награда - Nataša Jović, Југославија; III награда - Vera Mamleew, Немачка / Аустрија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''The Lake'' Petra Konjovića
добила је - Nataša Jović, Југославија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Lubana Al Quntar, Сирија
Специјална награда Милене Китић, освајачу прве награде на 23. Међународном такмичењу Музичке омладине, 
додељена је најуспешнијем мецосопрану - Oana Andra Ulieriu, Румунија

Oana Andra Ulieriu, Румунија, соло певање, I награда
Nataša Jović, Југославија, соло певање, II награда
Vera Mamleew, Немачка/Аустрија, соло певање, III награда
Vladimir Andrić, Југославија, соло певање, I награда
Mikhaiylo Nagornyiy, Украјина, соло певање, II награда
Saša Štulić, Југославија, соло певање, III награда



30. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 23.3-2.4.2000.
Дисциплина: Виолончело / Композиција

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - није додељена; II награда - није додељена; III награда - Tobias Stosiek, Немачка / Dragan Đorđević, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције ''November, November...quasi una fantasia'' Ivane Stefanović 
добио је - Dragan Đorđević, Југославија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Dragan Đorđević, Југославија

КОМПОЗИЦИЈА: I награда - није додељена; II награда - Bernat Vivancos, Шпанија; III награда - Marko Nikodijević, Југославија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, извођење награђеног дела на Међународном форуму композитора у мају 2000. године, за најбоље пласирану композицију домаћег аутора добио је Marko Nikodijević за композицију ''Aequinoctium''
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Tae Jin Mi, Република Кореја
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметнички рад - графика ''Third Youth'' академског сликара Срђана Ђилета Марковића, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Marko Nikodijević, Југославија

Tobias Stosiek, Немачка, виолончело, III награда
Dragan Đorđević, Југославија, виолончело, III награда
Bernat Vivancos, Шпанија, композиција, II награда
Marko Nikodijević, Југославија, композиција, III награда


31. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.2001.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - Valya Dervenska, Бугарска; II награда - Alina Luciana Tambrea, Немачка; III награда - Anne-Carolin Widmann, Немачка
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције ''Serbian Dance'' Miloja Milojevića
добила је - Valya Dervenska, Бугарска
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Ksenija Zečević, Југославија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, рад аутора Љиљане Мићовић, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Ksenija Zečević, Југославија

Valya Dervenska, Бугарска, виолина, I награда
Alina Luciana Tambrea, Немачка, виолина, II награда
Caroline Anne Widmann, Немачка, виолина, III награда



32. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.2002.
Дисциплина: Обоа

ОБОА: I награда - није додељена; II награда - Inoue Keiko, Јапан; III награда - Marta Malomvolgyi, Мађарска
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење обавезне композиције ''Sonatina'' Radomira Petrovića
добила је - Inoue Keiko, Јапан
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Jean-Jacques Goumaz, Швајцарска

Keiko Inoue, Јапан, обоа, II награда
Marta Malomvolgyi, Мађарска, обоа, III награда



33. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.2003.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Igor Durlovski, Македонија; II награда - Saša Petrović, Србија и Црна Гора; III награда - Goran Krneta, Србија и Црна Гора
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Autumn Elegy'' Miloja Milojevića
добио је - Dragoljub Bajić, Србија и Црна Гора
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничка слика - рад академског сликара Илије Костова, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Saša Petrović, Србија и Црна Гора

ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Snežana Savičić, Србија и Црна Гора; II награда - Sanja Anastasijević, Србија и Црна Гора; III награда - Shen Na, Кина
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, за најуспешније извођење композиције ''Autumn Elegy'' Miloja Milojevića
добила је - Snežana Savičić, Србија и Црна Гора
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Snežana Savičić, Србија и Црна Гора
Специјална награда Милене Китић, освајачу прве награде на 23. Међународном такмичењу Музичке омладине, 
додељена је најуспешнијем мецосопрану - Sanja Anastasijević, Србија и Црна Гора
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије и Црне Горе - Snežana Savičić, Србија и Црна Гора
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничка слика - рад академског сликара Јасмине Алексић, 
додељена је - Snežana Savičić, Србија и Црна Гора

Snežana Savičić, Србија и Црна Гора, соло певање, I награда
Igor Durlovski, Македонија, соло певање, II награда
Sanja Anastasijević, Србија и Црна Гора, соло певање, II награда
Saša Petrović, Србија и Црна Гора, соло певање, II награда
Shen Na, Кина, соло певање, III награда
Goran Krneta, Србија и Црна Гора, соло певање, III награда



34. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20-29.3.2004.
Дисциплина: Клавир

КЛАВИР: I награда - Alessio Cioni, Италија; II награда - Tae-Hyung Kim, Република Кореја; III награда - Danil Tsvetkov, Русија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије, 
добио је - Stanislav Soloviev, Русија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Alessio Cioni, Италија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије и Црне Горе - Darije Sebić, Србија и Црна Гора
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметничка слика - рад академског сликара Јасмине Алексић, 
додељена је - Darije Sebić, Србија и Црна Гора

Alessio Cioni, Италија, клавир, I награда
Tae-Hyung Kim, Република Кореја, клавир, II награда
Danil Tsvetkov, Русија, клавир, III награда



35. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 18-31.3.2005.
Дисциплина: Гитара / Виолончело

ГИТАРА: I награда - Andras Csaki, Мађарска; II награда - Grzegorz Krawiec, Пољска; III награда - Vojin Kocić, Србија и Црна Гора
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије,
добио је - Andras Csaki, Мађарска
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је најуспешнијем југословенском такмичару - Vojin Kocić, Србија и Црна Гора
Специјална награда музичке продавнице Mitros Music, 
додељена је - Vojin Kocić, Србија и Црна Гора

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Alexander Buzlov, Русија; II награда - Beatrice Reibel, Француска; III награда - Maja Bogdanović, Србија и Црна Гора
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије,
добила је - Maja Bogdanović, Србија и Црна Гора
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Alexander Buzlov, Русија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије и Црне Горе - Maja Bogdanović, Србија и Црна Гора
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Maja Bogdanović, Србија и Црна Гора
Специјална награда концертне агенције ЈУГОКОНЦЕРТ,
додељена је - Alexander Buzlov, Русија

Andras Csaki, Мађарска, гитара, I награда
Grzegorz Krawiec, Пољска, гитара, II награда
Vojin Kocić, Србија и Црна Гора, гитара, III награда
Alexander Buzlov, Русија, виолончело, I награда
Beatrice Reibel, Француска, виолончело, II награда
Maja Bogdanović, Србија и Црна Гора, виолончело, III награда



36. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22-31.3.2006.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - Ryoko Yano, Јапан; II награда - Kana Sugimura, Јапан; III награда - Stanko Madić, Србија и Црна Гора
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије,
добила је - Ksenija Zečević, Србија и Црна Гора
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Ryoko Yano, Русија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије и Црне Горе - Stanko Madić, Србија и Црна Гора
Специјалну награду градитеља и репаратора гудачких инструмената Миодрага В. Богића, 
добили су - Ksenija Zečević, Србија и Црна Гора / Stanko Madić, Србија и Црна Гора
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Stanko Madić, Србија и Црна Гора
Специјална награда концертне агенције ЈУГОКОНЦЕРТ,
додељена је - Ryoko Yano, Јапан
Специјална награда музичке продавнице Mitros Music, 
додељена је - Stanko Madić, Србија и Црна Гора

Ryoko Yano, Јапан, виолина, I награда
Kana Sugimura, Јапан, виолина, II награда
Stanko Madić, Србија и Црна Гора, виолина, III награда



37. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-31.3.2007.
Дисциплина: Флаута

ФЛАУТА: I награда - Maria Cecilia Munoz, Аргентина / Италија; II награда - Liam Mallett, Нови Зеланд; III награда - Milica Radojković, Србија
Специјалну награду Савеза организације композитора Југославије,
добила је - Liam Mallett, Нови Зеланд
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Jasmina Živić, Србија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Milica Radojković, Србија
Специјалну награду ''M. Debost'', сребрну главу и златни усник (донатор Salvatore Faulisi, градитељ и репаратор флаути) 
добила је - Maria Cecilia Munoz, Аргентина / Италија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Milica Radojković, Србија

Maria Cecilia Munoz, Аргентина/Италија, флаута, I награда
Liam Mallett, Нови Зеланд, флаута, II награда
Milica Radojković, Србија, флаута, III награда



38. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-31.3.2008.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Dragoljub Bajić, Србија; II награда - Hun Lee, Република Кореја; III награда - Aleksa Vasić, Србија
ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Ivana Milašinović, Србија; II награда - Kyung Ran Kim, Република Кореја; III награда - Mirela-Ioana Bunoaica, Румунија
Награда општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
додељена је - Mirela-Ioana Bunoaica, Румунија / Young Oh, Република Кореја
Специјалне награде Савеза удружења ликовних уметника Југославије, радови - графике сликара Надежде Марковски и Марка Калезића 
додељене су најуспешнијим такмичарима из Србије - Ivana Milašinović, Србија / Dragoljub Bajić, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Kyung Ran Kim, Република Кореја
Специјална награда Милене Китић, освајачу прве награде на 23. Међународном такмичењу Музичке омладине, 
додељена је најуспешнијем мецосопрану - Ivana Milašinović, Србија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Dragoljub Bajić, Србија
Специјалне награде Удружења композитора Србије, 
додељене су - Ivana Milašinović, Србија / Dragoljub Bajić, Србија
Специјална награда композитора Константина Бабића,
додељена је - Iva Mrvoš, Србија

 

39. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-31.3.2009.
Дисциплина: Клавир

КЛАВИР: I награда - није додељена; II награда - Kim Dong-Kyu, Република Кореја; III награда - Gorog Eniko, Србија
Награду општине Стари град,
добила је - Gorog Eniko, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Kim Dong-Kyu, Република Кореја
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Gorog Eniko, Србија
Специјалну награду ''Kendall Taylor'',
добила је - Gorog Eniko, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Gorog Eniko, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Kim Dong-Kyu, Република Кореја / Gorog Eniko, Србија

Kim Dong-Kyu, Република Кореја, клавир, II награда
Gorog Eniko, Србија, клавир, III награда



40. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.3.2010.
Дисциплина: Виолончело

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Shim Joon-Ho, Република Кореја; II награда - Mok Hye Jin, Република Кореја; III награда - Quero Armance, Француска
Специјална награда, гудало градитеља и репаратора гудала Владимира Радосављевића из Београда, 
додељена је - Shim Joon-Ho, Република Кореја
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добила је - Mok Hye Jin, Република Кореја
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, 
додељена је - Nemanja Stanković, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Mok Hye Jin, Република Кореја

Shim Joon-Ho, Република Кореја, виолончело, I награда
Mok Hye Jin, Република Кореја, виолончело, II награда
Quero Armance, Француска, виолончело, III награда



41. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20-29.3.2011.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - Kim Young-Uk, Република Кореја; II награда - Vladimir Soluianov, Русија; III награда - Andrey Baskin, Русија
Специјалне награде, златно и сребрно гудало градитеља и репаратора гудала Владимира Радосављевића из Београда, 
додељене су - Kim Young-Uk, Република Кореја / Vladimir Soluianov, Русија
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добио је - Kim Young-Uk, Република Кореја
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - David Castro-Balbi, Француска
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Robert Lakatoš, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије, уметнички рад академског скулптора Дениса Димовског,
додељена је - Robert Lakatoš, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Kim Young-Uk, Република Кореја

Kim Yоung-Uk, Република Кореја, виолина, I награда
Vladimir Soluianov, Русија, виолина, II награда
Andrey Baskin, Русија, виолина, III награда



42. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 22.3-1.4.2012.
Дисциплина: Кларинет

КЛАРИНЕТ: I награда - Stojan Krkuleski, Србија; II награда - Ito Yumi, Јапан; III награда - Giovanni Punzi, Италија
Специјална награда, RZ - кларинет, професионални француски модели,  
додељена је - Stojan Krkuleski, Србија
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добила је - Ito Yumi, Јапан
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Giovanni Punzi, Италија
Специјална награда фонда ''Пријатељи Миће Павловића'',
додељена је најуспешнијем такмичару из Србије - Stojan Krkuleski, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Stojan Krkuleski, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Ito Yumi, Јапан

Stojan Krkuleski, Србија, кларинет, I награда
Yumi Ito, Јапан, кларинет, II награда
Giovanni Punzi, Италија, кларинет, III награда



43. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 20-29.3.2013.
Дисциплина: Соло певање

СОЛО ПЕВАЊЕ:
МУШКИ ГЛАСОВИ: I награда - Stefan Hadžić, Србија; II награда - Vasko Zdravkov, Македонија; III награда - Kristijan Antovski, Македонија
ЖЕНСКИ ГЛАСОВИ: I награда - Evgenija Jeremić, Србија; II награда - Alexandra Chukhina, Русија; III награда - Maja Mijatović, Србија
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добила је - Alexandra Chukhina, Русија / Stefan Hadžić, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Maja Mijatović, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Evgenija Jeremić, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Alexandra Chukhina, Русија / Stefan Hadžić, Србија
Специјалне награде Jeunesses Musicales Croatia и Jeunesses Musicales Slovenia,
додељене су - Evgenija Jeremić, Србија / Stefan Hadžić, Србија

Evgenija Jeremić, Србија, соло певање, I награда
Stefan Hadžić, Србија, соло певање, I награда
Alexandra Chukhina, Русија, соло певање, II награда
Vasko Zdravkov, Македонија, соло певање, II награда
Maja Mijatović, Србија, соло певање, III награда
Kristijan Antovski, Македонија, соло певање, III награда



44. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-29.3.2014.
Дисциплина: Клавир

КЛАВИР: I награда - Andrey Ivanov, Белорусија; II награда - Soo-Yeon Ham, Република Кореја; III награда - није додељена
Специјална награда Фондације ''Kendall Taylor'', 
додељена је - Nenad Ivović, Србија
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добила је - Wenqi Li, Кина
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добио је - Thibault Lebrun, Француска
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Nenad Ivović, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Nenad Ivović, Србија / Wenqi Li, Кина

Andrey Ivanov, Белорусија, клавир, I награда
Soo-Yeon Ham, Република Кореја, клавир, II награда



45. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.3.2015.
Дисциплина: Виолончело

ВИОЛОНЧЕЛО: I награда - Magdalena Bojanowicz, Пољска; II награда - Charles-Antoine Duflot, Француска; III награда - Atanas Krastev, Бугарска
Специјална награда''Rado violins'',
додељена је - Irena Josifoska, Србија
Специјална награда''Thomastik-Infeld Vienna'',
додељена је - Magdalena Bojanowicz, Пољска
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добио је - Charles-Antoine Duflot, Француска
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Irena Josifoska, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Charles-Antoine Duflot, Француска
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Irena Josifoska, Србија

Magdalena Bojanowicz, Пољска, виолончело, I награда
Charles-Antoine Duflot, Француска, виолончело, II награда
Atanas Krastev, Бугарска, виолончело, III награда



46. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.3.2016.
Дисциплина: Виолина

ВИОЛИНА: I награда - Nazar Fedyuk, Швајцарска; II награда - Una Stanić, Србија; III награда - Jan Pietkiewicz, Пољска
Специјална награда''Semyon Snitkovski'',
додељена је - Una Stanić, Србија
Специјална награда''Alpha Bank'',
додељена је - Matilde Loureiro, Пољска
Награду општине Стари град за најбоље извођење обавезног дела,
добио је - Nazar Fedyuk, Швајцарска
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Nemanja Belej, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Una Stanić, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, 
додељена је - Una Stanić, Србија

Nazar Fedyuk, Швајцарска, виолина, I награда
Una Stanić, Србија, виолина, II награда
Jan Pietkiewicz, Пољска, виолина, III награда



47. Међународно такмичење Музичке омладине
Београд, 21-30.3.2017.
Дисциплина: Флаута

ФЛАУТА: I награда - Helena Macherel, Швајцарска; II награда - Bi Le Zhang, Кина; III награда - Ana Marija Krkuleski, Србија
Специјална награда''Haynes Flute Art Center'', златна глава за флауту
додељена је - Helena Macherel, Швајцарска
Специјална награда''Haynes Flute Art Center'', Q2 Haynes флаута
додељена је - Daliborka Malenić, Србија
Награду школе страних језика ''St. Nicholas'',
добила је - Ana Marija Krkuleski, Србија
Награду публике, концерт у организацији Задужбине Илије Милосављевића Коларца у следећој концертној сезони, 
добила је - Ana Marija Krkuleski, Србија
Специјална награда Савеза удружења ликовних уметника Југославије,
додељена је - Ana Marija Krkuleski, Србија
Специјална награда Удружења композитора Србије, за најбоље извођење обавезног дела домаћег композитора 
додељена је - Helena Macherel, Швајцарска
Специјална награда Удружења композитора Србије, за најбоље пласираног такмичара из Србије
додељена је - Ana Marija Krkuleski, Србија

Helena Macherel, Швајцарска, флаута, I награда
Bi Le Zhang, Кина, флаута, II награда
Ana Marija Krkuleski, Србија, флаута, III награда